Logowanie Rejestracja

Czujnik czadu i gazu sieciowy 230V

CTG-02
Czujnik czadu-gazu
Czujnik czadu-gazu
Cena brutto 220,42 PLN / szt
Opinie: 0 Dodaj opinię »
Dostępność
Stany magazynowebrak towaru

Opis towaru

Tlenek węgla potocznie zwany czadem jest gazem silnie trującym, bezbarwnym i bezwonnym, łatwo rozprzestrzeniającym się w powietrzu. Powstaje w wyniku niepełnego spalania paliw takich jak: drewno, olej,gaz, benzyna, nafta, propan, węgiel, ropa. Ponieważ gaz ten jest bezbarwny i bezwonny, tak ważne jest wczesne wykrywanie niebezpiecznego stężenia czadu w pomieszczeniach w których przebywamy gdyż stwarza on poważne zagrożenie dla zdrowia i życia człowieka. 

Gaz ziemny używany np. w kuchenkach gazowych jest gazem bezbarwnym wyczuwalny w niewielkim stopniu. Jest on lżejszy od powietrza, a zatem gromadzi się w górnych partiach pomieszczeń. W połączeniu z tlenem tworzy silnie wybuchową mieszankę. Gaz propan-butan (LPG) jest cięższy od powietrza, podobnie jak gaz ziemny tworzy z tlenem mieszankę wybuchową.

Czujnik CTG-01 służy do ciągłego monitorowania niebezpiecznego stężenia zarówno tlenku węgla jak i gazu ziemnego oraz propan butan w powietrzu. W momencie wykrycia niebezpiecznego stężenia urządzenie załącza alarm dźwiękowy i optyczny a także wyświetla poziom stężenia i rodzaj wykrytego gazu na wyświetlaczu LCD. Zasilany jest sieciowo (230 V AC) ale posiada także awaryjne zasilanie bateryjne dzięki czemu będzie działał nawet po zaniku zasilania w instalacji. Wyposażony jest w zaawansowane czujniki półprzewodnikowe i elektrochemiczne oraz w układ autodiagnostyczny który sygnalizuje uszkodzenie czujnika. 


Każdy egzemplarz czujników czadu produkowanych przez firmę ZAMEL jest testowany w specjalistycznej komorze testowej i otrzymuje certyfikat poprawnej pracy (wykrywanie stężenia tlenku węgla na poziomie 300ppm w czasie poniżej 3 minut).

 

CECHY FUNKCJONALNE PRODUKTU:

 

 • czujnik 2 w 1 wykrywający jednocześnie niebezpieczne stężenie tlenku węgla jak i gazu (ziemnegio i propan butan)
 • wyświetlacz LCD pokazujący aktualny poziom stężenia czadu i gazu oraz komunikaty informacyjne
 • sygnalizacja optyczna alarmu
 • Poziomy wykrywania tlenku węgla (zgodne z normą PN-EN 50291-1:2010+A1:2012): - 50 ppm (w czasie do 90 minut) - 100 ppm ( w czasie do 40 minut) - 300 ppm ( w czasie do 3 minut)
 • Poziom alarmowy wykrywania gazu: 10 % LEL*
 • testowany w Polsce, certyfikat poprawnego wykrywania stężenia tlenku węgla na poziomie 300ppm w czasie poniżej 3 minut z wpisanym numerem seryjnym danego egzemplarza
 • zasilanie sieciowe (230 V AC)
 • sygnalizacja dźwiękowa alarmu (85dB)
 • czujnik półprzewodnikowy oraz elektrochemiczny
 • awaryjne zasilanie bateryjne (bateria 9 V)
 • sygnalizacja uszkodzenia lub końca żywotnosci czujnika (układ autodiagnostyczny)

Cechy towaru

Kod towaru
CTG-02
Identyfikator
14043
Kod EAN
5903669481775
Dodaj opinię »

Produkty powiązane

Promocja
Promocja
Promocja