Logowanie Rejestracja

Uchwyty, wkręty i wszystko co potrzebujesz do montażu regipsów Data dodania:

Płyty GK, gipsowo-kartonowe, znane powszechnie jako „regipsy” cieszą się ogromną popularnością ze względu na swoje uniwersalne zastosowanie. Służą do pokrywania ścian lub stawiania ścian działowych, używa się ich także do zabudowy poddasza czy wykonania sufitu podwieszanego. Ważne jednak, aby poza odpowiednimi płytami zainwestować w uchwyty, wkręty oraz inne drobne elementy montażowe.

Najważniejsze elementy montażowe do regipsów

Płyty gipsowo-kartonowe najczęściej zakłada się z wykorzystaniem następujących elementów:

  • łączników wzdłużnych, poprzecznych i krzyżowych,
  • wieszaków płaskich i obrotowych,
  • kołków do szybkiego montażu,
  • wkrętów do mocowania płyt i łączenia z profilami.

Najważniejsze, aby przed zakupem upewnić się, że dobrane elementy konstrukcyjne – np. wkręty i haki do płyt gipsowych – są dostosowane właśnie do ich montażu. W przeciwnym razie może się okazać, że pozornie drobny, mało znaczący łącznik stanie się źródłem problemów, np. na powierzchni ściany czy sufitu pojawi się wykwit rdzy albo konstrukcja nie będzie się trwale trzymała.

Uchwyt do regipsu – różnice, który wybrać?

Jako hurtownia internetowa Chle-Mar oferujemy uchwyty do regipsów w wielu wariantach. Upraszczając, chodzi o wieszaki, dzięki którym wykonasz prawidłową konstrukcję. Uchwyty różnią się pod względem wymiarów – np. 225, 275, 75 mm. Co do zasady solidniejsze, masywniejsze modele powinny okazać się nieco wytrzymalsze, ale wiele zależy od tego, z jakich płyt korzystasz, a także w jaki sposób wykonujesz całość prac.

W bardzo atrakcyjnej cenie oferujemy też łączniki krzyżowe i wzdłużne czy wieszaki kotwowe. Koszt jest w porównaniu do samego materiału mniej niż znikomy. Rzecz w tym, aby właściwie dobrać go pod względem wymiarów i przeznaczenia.

Nowa, równa ściana dzięki regipsom

Płyty GK pozwalają uzyskać efekt idealnie gładkiej ściany, dlatego są chętnie wykorzystywane np. do zamaskowania nierówności czy instalacji. Wspomniane wyżej elementy konstrukcyjne służą do wykonania stelażu. Oto, co trzeba zrobić krok po kroku, oczywiście w telegraficznym skrócie.

1. Przymocuj do ściany uchwyty pod profile pionowe. Pionowy profil ma dawać oparcie sąsiadującym ze sobą płytom. Do mocowania użyj specjalnych kołków do regipsów lub kołków szybkiego montażu.

2. Zamontuj profile do podłogi, sufitu i ścian bocznych.

3. Do przygotowywanego stelaża wsuń pionowe elementy i równo je przykręć.

4. Przymocuj płyty, kierując się z dołu do góry.

5. Wykonaj spoinowanie ewentualnych przerw na łączeniach płyt, zaszpachluj widoczne wkręty.

Jeżeli nie masz czasu lub ochoty na samodzielne ustawienie ściany z regipsów, powierz to zadanie fachowcom. Na rynku nie brakuje ekip remontowo-budowlanych, dla których podobne zadania to codzienność, również gdy w przerwie między płytami a ścianą lub stropem zdecydujesz się na uszczelnienie, np. wełną mineralną.

Wszystkie niezbędne elementy, narzędzia, a także same płyty regipsowe znajdziesz w stałej ofercie hurtowni internetowej Chle-Mar. Zaopatrujemy fachowców oraz klientów indywidualnych. Stawiamy na jakościową selekcję, aby efekt zastosowania produktów był więcej niż satysfakcjonujący. Przekonaj się o tym podczas korzystania m.in. z uchwytów do regipsów.